Projekt Bravo aneb výchova dětí v Čechách

Abychom alespoň ve zkratce, než uvěřejníme více informací, popsali náš Projekt Bravo, musíme uvést, že se jedná o inovativní a preventivní projekt určený dětem a mládeži, připravovaný pro Základní školy a střední školy se kterými bude ve spolupráci s managementem škol uskutečňován.
Nejsme lhostejní k tomu, co se nyní v okolí škol a našich dětí děje. A proto jsme se rozhodli, že se aktivně pokusíme zapojit a ukážeme dětem správný směr. Nápad dostal pracovní název Projekt Bravo.
K realizaci preventivního projektu Bravo chceme primárně využít dobrovolníky ze složek IZS které "zastupujeme" a jejich bohaté preventivní i represivní zkušenosti, neboť ve finále i dílčí úspěšná realizace tohoto projektu pomůže snížit negativní dopady na okolí výkonu služby a povolání a represy v práci.

 

Cíle Projektu Bravo?

Chceme pomoci školám, učitelům i rodičům s jejich dětmi. Jak? Aktivně dětem, žákům, studentům a jejich kamarádům a spolužákům trochu otevřít oči, správně nasměrovat, popošťouchnout, aby nešli špatným směrem. Dětem, mládeži, potažmo i mladým dospělým chceme ukázat jinou, vhodnější alternativu chování mezi sebou, přístupu jeden ke druhému a trávení volného času. Tento věk není jen o extrémech pubertálního chování, ale také o získávání správných návyků, přístupu k autoritám, a tak podobně. Projekt Bravo by měl, zatím čistě teoreticky, zajímavým způsobem pomoci se šikanou, kázeňskými problémy, negativními dopady moderní doby jak škole, okolí školy, tak především samotným dětem. Chceme dětem ukázat jiné vzorce chování k nápodobě než ty, které standardně mají ve svém okolí.

Jaká témata tedy budeme pomáhat řešit?

Kdy a kde spustíme pilotní část projektu Bravo

Projekt Bravo je připravován déle jak rok. Pilotně jej chceme odstartovat v okolí našeho sídla, tj. na základních školách Prahy 13 a následně jej nabídnout i dál, za hranicemi třináctky, Prahy i Středočeského kraje. To nás ale ještě čeká dlouhá cesta.
Projekt Bravo bychom rádi spustili ve školním roce 2018/2019.

Podpořte nás. Staňte se členem Klubu 112.

Zaujal vás náš záměr? Líbí se vám projekt Bravo?
Staňte se alespoň symbolicky jeho součástí a podpořte nás registrací v Klubu 112.

Máte nápad, připomínku, dotaz nebo návrh na spolupráci v projektu? Napište nám.

Registrace spuštěna

Chystáme velké věci. Chceme dělat velké věci. A abychom mohli dělat chystané velké věci, potřebujeme členy. Staňte se členem Klubu 112 a pomáhejte s námi nebo čerpejte naše Benefity. Děkujeme za spolupráci a podporu.

přečíst celé

Slevy, akce a benefity

Na našem novém webu nově také zveřejňujeme výhody, slevy, akce a benefity pro naše členy. Členství v Klubu 112 se začíná vyplácet. Tak už jen spustit přihlášky :)

přečíst celé

Kurzy první pomoci

Žhavou novinkou je náš záměr poskytovat kurzy první pomoci a to nejen firmám v rámci BOZP, ale také jednotlivcům, kteří chtějí získat potřebné znalosti a kvalifikaci.

přečíst celé